info

Wtyczki PrestaShop

Wtyczki PrestaShop

W dzisiejszych czasach sprzedaż przeniosła się do sieci. Jedną z platform pozwalającą na założenie sklepu jest Prestashop. Podstawowa obsługa jest banalnie prosta. Praca w sklepie staje się bardziej opłacalna, gdy wykorzystuje się moduły Prestashop. Czym są te moduły i na czym polega ich zadanie? Moduły Prestashop to programy, które instaluje się z poziomu dashboard’u sklepu. Presta oferuje bogatą paletę takich aplikacji.

Moduły Prestashop mogą pomóc klientom w odnalezieniu się w sklepie. Dają właścicielowi sklepu więcej możliwości na stworzenie atrakcyjnej pod względem wizualnym strony produktu. Moduły prestashop poprawia też funkcjonalności sklepu internetowego. Dzięki odpowiednim modułom w różnych miejscach sklepu można dodać dodatkowe informacje o firmie, a także linki, podstrony sklepu, a nawet założyć bloga. Ta ostatnia możliwość może się okazać niezwykle przydatna, zwiększy bowiem rozpoznawalność marki i wpłynie korzystnie na pozycjonowanie strony sklepu. Moduły Prestashop to ponadto dodatkowa możliwość podpięcia serwisów społecznościowych do sklepu. Daje to szansę na lepszą promocję sklepu, a tym samym szybsze budowanie marki w sieci. W obecnych czasach nie wolno lekceważyć potęgi portali społecznościowych. Niektórzy mówią, że „gdy nie ma Cię w internecie, to nie istniejesz”. W przypadku branży e-commerce można to powiedzonko rozwinąć – „gdy Twój sklep nie ma profilu w mediach społecznościowych, to Twojego biznesu nie widać”. Z tego powodu warto korzystać z modułów Prestashop, szczególnie tych, które ułatwiają klientom dotarcie do sklepu.

Prowadzenie sklepu internetowego

Jeśli prowadzisz swój sklep online pewno jesteś świadomy jak niezbędna jest niezawodna metoda rozliczania płatności. Na rynku znajdziesz niezliczone wtyczki prestashop, które Ci w tym pomogą. Każda z nich ma różne funkcjonalności i można dopasować je do własnego zapotrzebowania. W tym artykule przedstawiamy wiodące wtyczki prestashop, które ułatwią Ci finansowe rozliczenia.

Fakturowanie VAT (bez VAT) – B2B

W Twoim sklepie kupują klienci profesjonalni i indywidualni? Jeśli odpowiedź jest twierdząca, na pewno będzie Ci przydatna wtyczka prestashop umożliwiająca sprzedaż i wystawianie rachunków z VAT lub bez VAT, w zależności od wybranej grupy klientów.

Płatności z kilku firm

Ta wtyczka prestashop ma za cel umożliwić zarządzanie finansami wielu firm i rozliczanie zamówień oddzielnie kolejno je numerując.

Faktura dla wielu klientów

Tego typu wtyczki prestashop pomogą Ci wygenerować rozliczenie dla wszystkich klientów w określonym czasie. Ty wybierasz grupę klientów, czas, sposób płatności czy adres na grupowej fakturze.